null

Saten Bayrak Baskı

null

Raşel Bayrak Baskı

null

Kırlangıç Bayrak Baskı

Bayrak Baskı

Üzerinde ülke sembollerinin veya şirket sembollerinin bulunduğu bayrak baskılarıdır. Kullanım alanlarına ve kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterirler. Başta resmi kurumlar olmak üzere, her türlü kamu kuruluşu ve özel sektörde makamı vurgulamak, genel kullanım alanlarını süslemek için masa bayrakları kullanılır. Kumaş malzemesi Saten kumaştır ve çift taraflı baskı uygulanabilir. Ağırdır ve parlak bir görünümü vardır.

Bir başka kumaş türü olan Raşel kumaş / Alpaka kumaş ise, genellikle dış mekanlarda kullanılır gözenekleri geniş bir kumaş olmasından dolayı raşel kumaş rüzgar akımını içinden geçirir ve uzun süre kullanım sağlar . Raşel bayrak kumaşı görüntü olarak inceymiş gibi görülebilir fakat uzun süreli bayrak kullanımında gayet sağlıklı bir kumaş ömrü vardır. Raşel kumaşlar özellikle dış mekanlarda daha çok tercih edilir . Özellikle de gönder bayraklarında meydan bayraklarında Atatürk posterlerinde kullanımı vazgeçilmez bir bayrak kumaşıdır.

Flama / Kırlangıç çeşitli bayraklar törenler, fuarlar ve toplantılarda tanıtım amaçlı olarak kullanılır. Genel olarak saten kumaştan imal edilir.

Yelken bayrak çeşidi reklam amaçlı kullanılan genellikle dış mekanlarda kullanılan zeminde dik durabilen portatif yer değiştirebilen bayraklardır.